Aktualizacja techniczna stron internetowych

Istnieje kilka powodów, dla których należy aktualizować technicznie strony internetowe w tym te oparte na platformie WordPress, którą stosujemy:

Bezpieczeństwo: Aktualizacje WordPressa zawierają poprawki bezpieczeństwa, które naprawiają luki w zabezpieczeniach systemu. Jeśli nie aktualizujesz strony internetowej, możesz pozostawić ją otwartą na ataki hakerów i innych nieuprawnionych osób.

Wydajność: Aktualizacje WordPressa często zawierają ulepszenia wydajności, które poprawiają szybkość i wydajność Twojej strony. Dzięki aktualizacjom Twoja strona może działać szybciej i lepiej obsługiwać ruch.

Nowe funkcje: Wraz z aktualizacjami WordPressa, deweloperzy dodają nowe funkcje i ulepszają istniejące, co może ułatwić i usprawnić zarządzanie stroną internetową.

Kompatybilność: Jeśli używasz wtyczek lub motywów stron trzecich, to aktualizacje WordPressa mogą pomóc w utrzymaniu ich kompatybilności z Twoją witryną. Bez aktualizacji, wtyczki i motywy mogą przestać działać poprawnie lub w ogóle przestać działać.

Wsparcie techniczne: Jeśli korzystasz z wersji przestarzałej WordPressa, możesz napotkać problemy z jego funkcjonowaniem, a support WordPressa może odmówić Ci pomocy technicznej. Aktualizacja do najnowszej wersji WordPressa pozwoli Ci na uzyskanie pełnego wsparcia technicznego w razie potrzeby.

Wszystkie powyższe powody pokazują, że aktualizacja techniczna WordPressa jest kluczowa dla utrzymania bezpieczeństwa, wydajności i funkcjonalności Twojej strony internetowej.

 

Dostosowanie do aktualnej wersji PHP

Brak dostosowania do aktualnej wersji PHP może uniemożliwić wyświetlanie się strony internetowej. Wersje PHP to język programowania, który wykorzystywany jest do tworzenia aplikacji internetowych, w tym stron internetowych opartych na WordPressie. Nowe wersje PHP zawierają zazwyczaj poprawki bezpieczeństwa, ulepszenia wydajności i nowe funkcje, ale mogą również wprowadzać zmiany w samym języku, co może skutkować niekompatybilnościami z istniejącym kodem.

Jeśli strona internetowa oparta na WordPressie nie jest dostosowana do nowej wersji PHP, może wystąpić wiele problemów. W najgorszym przypadku strona może przestać działać całkowicie i użytkownicy nie będą w stanie jej zobaczyć. W innych przypadkach strona może działać wolniej, a niektóre funkcje mogą przestać działać poprawnie lub w ogóle przestać działać.

 

Jakie są aktualnie wspierane wersje PHP można sprawdzić tu:
https://www.php.net/supported-versions.php

Koszty aktualizacji technicznej, szczególnie dostosowania do nowej wersji PHP

Koszt zależy od stopnia rozbudowania strony internetowej i używanych na niej dodatków, wtyczek itp.

Minimalny koszt prac dostosowawczych wynosi: 220 zł netto

 

Jakie etapy pracy należy wykonać przy aktualizacji PHP

Kroki do wykonania przed aktualizacją PHP  strony internetowej:

Krok 1: Zrób kopię zapasową swojej strony

To prawdopodobnie najważniejszy krok do wykonania przed aktualizacją PHP w WordPressie. Kiedy aktualizujesz oprogramowanie, zawsze istnieje szansa, że ​​może wystąpić błąd. Jeśli nie masz niedawnej kopii zapasowej, istnieje ryzyko utraty treści, które niedawno dodałeś.

Krok 2: Dostosowanie serwera – hostingu do aktualnie wymaganej wersji PHP

Drugim krokiem jest upewnienie się, że twój serwer obsługuje najnowszą wersję PHP.

Krok 3: Zaktualizuj WordPress, wtyczki i motywy

Trzeci krok to aktualizacja wszystkich wtyczek, motywów i plików rdzenia WordPressa zewnętrznych firm przed przystąpieniem do aktualizacji PHP. W przeciwnym razie możesz spowodować konflikty między najnowszą wersją PHP, a nieaktualnym oprogramowaniem.

Krok 4: Przełączenie wersji PHP i sprawdzenie całej witryny internetowej po aktualizacji

Po dokonaniu zmiany wersji PHP należy przejść wszystkie elementy strony internetowej sprawdzając czy zmiany nie spowodowały błędnego wyświetlania treści strony internetowej.